Naczynia gliniane Alfa

Nowy produkt

79 Pozycje

wysyłka do 30 dni od zaksięgowania płatności !!! nie wysyłamy za pobraniem !!!

249,00 zł

Więcej informacji

UWAGA!!! WYSYŁKA NACZYŃ DO 30 DNI OD ZAKSIĘGOWANIA ŚRODKÓW NA KONCIE!!! NACZYNIA GLINIANE NIE SĄ WYSYŁANE ZA POBRANIEM ORAZ Z INNYMI PRODUKTAMI!!

Naczynia gliniane Alfa

Komplet naczyń – pojemników glinianych do wyciskarki wolnoobrotowej ALFA PURE  

Z tradycją w nowoczesność!

 

Pierwsze naczynia gliniane pojawiły się w Japonii ok 10 000 lat p.n.e., z kolei w Polsce pierwsze wzmianki o wyrobie i użytkowaniu tychże naczyń datowane są na piąte tysiąclecie p.n.e. Przez te wszystkie lata gliniane wyroby towarzyszą ludzkości nieustannie, a ich praktyczność i właściwości zdrowotne zadziwiają do dziś. Używano ich do gotowania, przechowywania żywności, a także do strukturyzacji wody.

 

Komplet naczyń glinianych ALFA to w 100% wyrób polskich mistrzów garncarstwa stworzony w domowej pracowni artystycznej. Naczynia zostały zaprojektowane w taki sposób aby ich zastosowanie było praktyczne, wygodne i wszechstronne.  Do produkcji naczyń alfa użyto metody terra sigillata – co oznacza, że nasze naczynia są  w 100% wykończone gliną o charakterystycznym kolorze, artystycznych naciekach i połysku, który daje wrażenie szkliwa transparentnego.

 

Dzbanek na sok posiada dwa uszka (lub dwoje uszu – nie wiem co lepiej będzie pasować :) dzięki temu jest wygodny dla lewo- i praworęcznych. Widoczne z przodu dwa wgłębienia zostały zaprojektowane po to aby dzbanek idealnie przylegał do wyciskarki ALA PURE. Nasz dzbanek jest bardzo pojemny ok 1000 ml soku.

 

Miska na wytłoki również posiada wgłębienie, dzięki czemu naczynia do siebie pasują i stanowią komplet. Miska ALFA to nie tylko pojemnik  na wytłoki, przyda się do podawania sałatek, surówek czy wyrobu różnego rodzaju ciasta.

 

Naczynia gliniane ALFA z powodzeniem posłużą jako dzbanki do strukturyzowania wody. Jednorazowo można przygotować w nich aż ok 2500 ml wody. Warto o tym pamiętać, biorąc pod uwagę,  gliniane naczynia są pozbawione BPA. Taka woda może poprawiać metabolizm, regulować hormony, tym samym wpływać pozytywnie na płodność.

Glina ma właściwości  filtrujące – wystarczy około 4 godzin, aby woda wlana do naczyń glinianych oczyściła się z ewentualnych zanieczyszczeń. Po tym czasie możesz cieszyć się czystą i świeżą wodą.

Woda z naczyń glinianych jest naturalnie schładzana do temperatury ok 14 stopni C , a to za sprawą gazu, który odparowuje z wody wnikającej w strukturę naczynia.

 

Naczynia gliniane nie zanieczyszczają środowiska, używanie tego typu naczyń wpisuje się w coraz popularniejszy trend dbania o naturę i naszą planetę.

 

Mycie i czyszczenie naczyń glinianych: w ciepłej wodzie z odrobiną sody oczyszczonej lub  octu. Unikaj detergentów i innych środków chemicznych. Nie zalecamy myć w zmywarce do naczyń. Warto raz na jakiś czas wysuszyć naczynie na słońcu.

 

Wymiary:

 

Miska na wytłoki:

- średnica – ok. 19 cm

- wysokość – ok. 10-11 cm

- pojemność – ok. 1500 ml

 

Dzbanek na sok:

- średnica – ok. 9 cm

- szerokość z uszami – ok. 18 cm

- wysokość – ok 11 cm

- pojemność – ok 1000 ml

 

Waga zestawu: ok 1000 g