Olej tłoczony na zimno z 0,5 kg lnu złotego Powiększ

Olej z lnu złotego tłoczony na zimno z 0,5 kg lnu złotego

Nowy produkt

105 Pozycje

27,34 zł

Więcej informacji

UWAGA!!!

Produkty z tej kategorii są przygotowywane indywidualnie pod zamówienie - w związku z tym nie ma możliwości zakupienia tego produktu w opcji „za pobraniem”.

Olej lniany tłoczony na zimno z 0,5 kg lnu złotego

Cena zawiera:

* tłoczenie oleju z 0,5 kg nasion lnu złotego,

* mąkę lnianą powstałą po tłoczeniu,

* profesjonalną ciemną butelkę szklaną do przechowywania oleju oraz

* styropianowe opakowanie butelki, co zapewnia bezpieczeństwo w transporcie.

UWAGA!!!
Z 0,5 kg lnu złotego powstanie około 120 ml oleju tłoczonego na zimno. Butelki, w które rozlewany jest olej posiadają 250 ml pojemności, co oznacza, że butelka nie będzie pełna. Jeżeli potrzebujesz większą ilość oleju prosimy o zwielokrotnienie zakupu. 

Olej tłoczony jest na zamówienie, co gwarantuje przede wszystkim świeżość oleju. Tłoczenie odbywa się maksymalnie do 4 godzin przed wysyłką. Z uwagi na fakt, że świeżo tłoczony na zimno olej ma temperaturę ok. 17-20 stopni - zaraz po wytłoczeniu jest schładzany do temperatury 2 stopni. Olej tłoczony jest na zimno za pomocą naszej prasy do oleju Alfa.


Olej wysyłany jest w specjalnie przygotowanych do przechowywania oleju - ciemnych szklanych butelkach. Po otwarciu należy przechowywać w lodówce.

Wysyłki oleju realizowane są jedynie za pośrednictwem firmy kurierskiej od poniedziałku do czwartku, co gwarantuje dostawę do Klienta już na 2 dzień po wytłoczeniu oleju. Czas realizacji zamówienia wynosi do 7 dni roboczych. O dniu wysyłki Klient jest informowany indywidualnie.

Olej lniany pozyskiwany z nasion lnu jest uznawany przez lekarzy i dietetyków za jeden z najzdrowszych, dostępnych obecnie na rynku tłuszczów roślinnych. Ostatnie badania wykazały, że jest źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i witamin niezwykle ważnych dla organizmu. Potwierdzono również, że jest lekiem na powszechnie występujące dziś choroby cywilizacyjne. Cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko wśród fanów zdrowego odżywiania, ale i tych, którzy borykają się z poważnymi
chorobami serca i układu krążenia. W składzie oleju lnianego znajdziemy około 45% tłuszczu na które składają się kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6. Kwasy te są niezbędne w naszej diecie dla utrzymania dobrego poziomu cholesterolu. Nasz organizm nie potrafi sam ich wytworzyć dlatego ważne jest aby były one regularnie dostarczane wraz z pożywieniem. Wielonasycone kwasy tłuszczowe służą również jako budulec błon komórek w naszym organizmie i biorą udział w wielu procesach życiowych.


Olej z lnu jest również bogaty w witaminę E, która odpowiada za działanie antyoksydacyjne, przeciwdziała bezpłodności oraz starzeniu się organizmu. Witamina ta jest bardzo częstym składnikiem wielu kremów nawilżających i przeciwzmarszczkowych. Nazywa się ją witaminą płodności i młodości. Olej lniany działa też jako “smar” jelita grubego. To naturalny i łagodny specyfik leczący zaparcia. Wysoka zawartość omega 3 pomaga zahamować wszelkiego rodzaju zmiany trądzikowe i wypryski na naszej twarzy. Ukoi również podrażnioną i wysuszoną skórę. Regularne stosowanie oleju z lnu pozwoli na utrzymanie skóry w dobrej kondycji.


1. W kuchni:

Olej lniany można spożywać wyłącznie na zimno, nie należy go podgrzewać ani używać do smażenia, ponieważ nie tylko traci wtedy swoje cenne właściwości odżywcze, ale też staje się wręcz szkodliwy. Aby móc skorzystać z jego zdrowotnych zalet, zaleca się przyjmować około 2 - 3 łyżek dziennie. Ma żółtą barwę i intensywny zapach, smak migdałowy i nieco cierpki. Można stosować go jako dodatek do sałatek, zup, kasz czy ziemniaków lub maczać w nim pieczywo. Aby zachować jego zdrowotne właściwości należy przechowywać go w ciemnej butelce, chronić przed działaniem słonecznym i
trzymać w ciemnym i chłodnym miejscu. Po otwarciu olej lniany należy schować do lodówki i spożyć go w ciągu 1-2 miesięcy. Olej lniany coraz częściej występuje również w diecie najmłodszych. Kluczowe znaczenie dla organizmu dziecięcego ma prawidłowy rozwój umysłowy i fizyczny. Kwasy omega 3 zawarte w oleju z lnu warunkują właściwy rozwój dziecka, wzmacniając jego układ nerwowy, poprawiając pracę mózgu i odporność organizmu. Regularne spożywanie oleju lnianego przyczyni się do przyspieszenia metabolizmu, ułatwi
przekształcanie pożywienia w energię, zamiast w tłuszcz, a przy okazji oczyści wątrobę, pobudzając produkcję żółci rozkładającej tłuszcze oraz korzystnie wpłynie na trawienie, dzięki wysokiej zawartości błonnika.


2. W kosmetyce:

Olej lniany jest stosowany także w kosmetykach. Jako składnik kremów do twarzy, balsamów do ciała, olejków pielęgnacyjnych, zapobiega wysuszaniu skóry. Co ciekawe, osoby z tłustą cerą także powinny docenić działanie oleju lnianego. Potrafi on uregulować poziom wydzielanego sebum, zapobiega zatykaniu się porów i powstaniu zaskórników i wągrów. Olej lniany łagodzi także objawy chorób skórnych: jest pomocny przy egzemie,
łuszczycy, trądziku różowatym i oparzeniach słonecznych. Warto wcierać go we włosy i skórę głowy. Dzięki temu suche włosy zyskają blask i miękkość, a skóra głowy będzie nawilżona.

Zapraszamy do obejrzenia filmu: